"Тактичні ножі ліпляться з іншого тіста"

"Тактичні ножі ліпляться з іншого тіста"

Вітаємо, шановні читачі !

 

Темою сьогоднішнього блогу буде питання чим є тактичний ніж, для чого він і кому він знадобиться. Ці питання є досить відомими і актуальними, а відповіді на них різноманітними. Сьогодні хотілося б зупинитись на думці американського юриста Евана Ф. Наппена, який займається розробкою Закону про зброю (вогнепальну) у Нью Джерсі. Маємо надію, Вам буде цікаво ознайомитись з позицією Евана, який є і юристом (з досвідом роботи саме у питанні зброї у правовому полі), і аматором-любителем зброєвої тематики одночасно.

 

«Тактичні ножі ліпляться з іншого тіста

 

  Сам термін «тактичний ніж» порівняно нова назва старомодного типу ножа. Починаючи від стародавніх греків і римлян до сучасних солдатів і шукачів пригод, наявність тактичного ножа є непорушною умовою. Сьогодні тактичні ножі мають набагато більш широке застосування у спортсменів і походників, ніж коли-небудь ще в історії.
  У сфері спортивного використання тактичні ножі повинні витримувати суворі кліматичні умови, значні перенавантаження, не втрачаючи при цьому своїх ріжучих якостей. Існує думка, що будь-який ніж, використовуваний для вирішення тактичних завдань, може називатися тактичним. І фактично будь-який ніж можна використовувати для відсічі агресору або для роботи в умовах дикої природи. Теоретично навіть 4-дюймовий різак може виконувати різноманітні функції, однак навряд чи це буде кращий вибір.
   З огляду на непередбачуваність екстремальних умов і інші небезпеки, з якими стикаються сучасні шукачі пригоді, міцність дизайну тактичних ножів часто визначає різницю між життям і смертю. Виробники проводять ретельну перевірку більшості таких ріжучих інструментів і зброї, тому родовід таких ножів йде корінням до тих людей, хто вже користувався клинками в такій ситуації. Тактичні ножі відносяться до групи функціональних ножів. Ці ножі розраховані на конкретного «користувача», і при їх виробництві виробник намагається досягти максимально можливої ​​міцності.
  У американських військових славна традиція використання тактичних ножів в збройних силах. Будучи колекціонером ножів американської армії протягом багатьох років, я, як і тисячі таких, як я, глибоко вдячний покійному М.Х. Коулу за його дизайни ножів і класичну книгу на цю тему, що має назву «U.S. Military Knives, Bayonets & Machetes ». Починаючи з першого Rifleman Knife, випущеного в 1849 р Ames Company в Каботвілле (Массачусетс), до сучасного ножа U.S. Navy МКЗ MOD Про «SEALS», всі армійські ножі можуть бути названі «тактичними».
   В полі тактичні ножі виконують безліч важливих функцій. Починаючи від приготування їжі до впорядкування табору, від різання мотузок до будівництва плоту, ніж для військової людини завжди був незамінним головним інструментом. Сучасний тактичний ніж володіє всіма необхідними для спортсмена або мандрівника якостями, будь то на полюванні, риболовлі, у таборі або в інших екстремальних ситуаціях.»

http://shotgun.com.ua/blade/tactical.html

 

Таким чином, як видно Еван Наппен цілком підтримує загально поширені положення і думки про те чим являється тактичний ніж – універсальний інструмент, кий мусить диспонувати двома основними характеристиками: 1) міцність конструкції; 2) функціональна придатність для виконання окреслених завдань; Відповідно, основною цільовою аудиторією для таких ножів є військовослужбовці, туристи, мандрівники, спортсмени. Ці слова підтверджують той факт, що використання тактичних ножів не має обмежуватись використанням виключно військовими.  

 

Тримайте Ваші ножі гострими,

Ваша команда Білої Зброї !

Коментарі