Ніж «Керамбіт» - що це і з чим його їдять ?

Ніж «Керамбіт» - що це і з чим його їдять ?

«Ніж керамбит (karambit) - це короткий ніж з вигнутою формою клинка, з заточкою леза на внутрішній стороні дуги, і зі специфічним кільцем на тильнику руків’я для заведення пальця. Цей ніж може мати кільце між рукояткою і клинком ( «осучаснена» модифікація керамбіта - для прямого хвата), але класичний ніж керамбіт утримується зворотнім хватом (коли клинок знаходиться з боку мізинця) і з вістрям, спрямованим в бік від себе. Палець (частіше вказівний, але в ряді хватів виступає і середній), всунути в кільце - збільшує надійність хвату майже до максимуму.

  Ножі керамбіт зявилися і набули поширення приблизно 750 років тому в сучасній Індонезії, на острові Суматра. Ножі такої конструкції часто називають «кіготь тигра» (за різними версіями слово «керамбіт» саме так і перекладається), хоча це, можливо, не зовсім правильно. Історично більш вірна версія появи керамбіту завдяки боям півнів, які мали велику популярність на островах Малайського півострова. Для збільшення видовищності і більшого азарту півнячих боїв, малайці почали привязувати своїм птахам до ніг спеціальні клинки зігнутої форми,  - для посилення ушкоджень. Серйозність пошкоджень, що наносяться (а півні іноді вискакували з ями і навіть ранили глядачів) - переконали жителів Суматри в тому, що такий невеликий ніж з вигнутим клинком цілком здатний стати ефективною бойовою зброєю. Звідси пішла і друга назва керамбіта - «лави аям» («шпора курчати»). На користь цієї версії виникнення ножа говорить і основний метод застосування класичного керамбіту - ріжучі удари знизу вгору, що нехарактерно для тигра з його кігтями, а підходить саме птахам. А ніж, дуже схожий на керамбіт, на самій сьогоднішній Суматрі, називається «кіготь орла». Тим не менше, в бойових мистецтвах «силат» існують і техніки, що нагадують саме тигрові удари ( «Харімау»), але з ножами трохи більших розмірів - від 20 до 30 см ( «бладает» і «куку Макан»). Оскільки історики холодної зброї не прийшли до єдиної версії, я надам читачам зробити для себе остаточний висновок про те, звідки «є пішов керамбит»...

  Ніж Керамбіт найбільш поширеної форми має короткий клинок (від 3 до 10 см), серповидное лезо з внутрішньої заточуванням. Також зустрічаються і модифікації керамбіта без кільця, або з двома лезами. Піхви деревяні або шкіряні (якщо вони є). Керамбіт використовувався та використовується зараз і як допоміжний бойовий ніж (наприклад, він перебуває на озброєнні деяких загонів малайського спецназу), і як господарсько-побутовий інструмент для видобутку кокосів, щоб було простіше піднятися на пальму, або ж як маленький серп. Сучасні ножі керамбіти, які можна купити - можуть бути як складні, так і нескладні, є відмінною зброєю самозахисту і використовуються, як міські ножі EDC. Конструкція керамбіта дозволяє наносити більш сильні удари з можливістю більшого радіусу дії, ніж звичайним ножем, і нанести набагато більшу кількість порізів майже без витрати сил. Найефективніше керамбіт застосовується для нанесення різких січних ударів.»
http://www.holodnoe-oruzhie.ru/nozh-kerambit

 

Таким чином, ніж керамбіт є доволі екзотичною за своєю формою та технікою роботи ним моделлю, яка у тренованих руках може цілком бути смертоносною зброєю. Даний ніж має досить обмежене функціональне призначення та діапазон ударів, однак їх якість і сила досить високі.

 

Тримайте Ваші ножі гострими,

Ваша команда «Білої Зброї» !

Коментарі